Bezpieczne rozwiązania dla

branży podnoszenia technicznego. Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

Forankra Pol jest częścią Axel Johnson International. Axel Johnson jest jednym z liderów podnoszenia, dzięki uczestniczenia w tej grupie, możemy zaproponować Państwu dostęp do wiedzy oraz doświadczenia w zakresie bezpiecznego podnoszenia. Oferujemy wyselekcjonowany asortyment urządzeń dźwigowych, który zaspokaja większość codziennych potrzeb. Oferujemy produkty wysokiej jakości w dobrych cenach i z szybką dostawą. Nasze urządzenia podnoszące są zgodne z Dyrektywą Maszynową i dostarczane z niezbędną dokumentacją.

Każdego dnia, w różnych gałęziach przemysłu, wykonywanych jest wiele różnych operacji podnoszenia. Podnoszenie zawsze wiąże się z ryzykiem i dlatego zarówno użytkownik, jak i dostawca produktów do podnoszenia mają wysokie wymagania. Mimo, że produkty są zatwierdzone i certyfikowane, niewłaściwa obsługa i niewłaściwe zastosowanie produktów może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Produkty do podnoszenia są ściśle regulowane przez Dyrektywę Maszynową 2006/42/WE, która stawia wysokie wymagania dostawcom produktów do podnoszenia:

- Wymagania dotyczące wydajności produktu,
- Oznakowania produktu,
- Dokumentacji technicznej produktu,
- Oznakowania CE,
- Identyfikowalności produktów w całym łańcuchu wartości.

Z Forankrą jako partnerem możesz mieć pewność, że produkty są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Nasi eksperci są dostępni w przypadku pytań i zaleceń oraz proponują bezpieczne rozwiązania w zakresie podnoszenia, dostosowane do Twoich potrzeb.


Przydatne informacje

  • Ocena ryzyka - zawsze dokonuj oceny ryzyka i w razie potrzeby podejmuj odpowiednie działania przed użyciem sprzętu do podnoszenia.
  • Prawidłowe urządzenia podnoszące - zależy upewnić się, że do danego zastosowania został wybrany właściwy sprzęt i że spełnia on obowiązujące dyrektywy i normy. Wybrany sprzęt musi być również zaopatrzony w dokumentację techniczną.
  • Wiedza - pracodawcy powinni upewnić się, że pracownicy korzystający z urządzeń podnoszących posiadają wystarczającą wiedzę teoretyczną i praktyczną do bezpiecznego korzystania z tych urządzeń. Wiedza ta powinna być udokumentowana. Pracownicy muszą przestrzegać obowiązujących przepisów i instrukcji.
  • Konserwacja i kontrola - sprzęt podnoszący musi być regularnie konserwowany i poddawany kontroli przed użyciem. Żywotność sprzętu podnoszącego jest ograniczona i zależy od jego zastosowania. Przestarzałe materiały należy wyrzucić i wymienić.
  • Środowisko pracy - zgodnie z przepisami Work Environment Authority pracodawca ponosi główną odpowiedzialność i wraz z pracownikami i inspektorami bezpieczeństwa musi opracować procedury zapewniające dobre środowisko pracy. Pracodawca musi podjąć wszelkie niezbędne środki w celu zapobiegania wypadkom. Pracodawca musi systematycznie zajmować się kwestiami środowiska pracy i dlatego jest zobowiązany do rozważenia, wdrożenia i kontynuowania działań mających na celu zapobieganie wypadkom i złemu stanowi zdrowia.

Przykłady produktów z zakresu urządzeń podnoszących

Gama urządzeń podnoszących firmy Forankra jest przeznaczona dla branży budowlanej i przemysłu ogólnego. Oferta obejmuje urządzenia podnoszące klasy 8 i 10, miękkie zawiesia oraz urządzenia podnoszące i ciągnące. Konfigurujemy również zawiesia łańcuchowe do pożądanej długości i zastosowania. Istnieje wiele różnych produktów z zakresu urządzeń podnoszących, a poniżej znajduje się wybór najbardziej popularnych. Kliknij na odpowiedni produkt, aby uzyskać więcej informacji i zobaczyć, jakie inne produkty są zawarte w tej kategorii produktów.

Zawiesia łańcuchowe w klasie 8 oraz 10 oraz akcesoria i osprzęt do pracy z zawiesiami

Zawiesia miękkie tekstylne takie jak zawiesia pasowe wężowe oraz bezkońcowe oraz akcesoria

Pozostały osprzęt do podnoszenia, wciągniki, uchwyty do podnoszenia, wózki i przeciągarki