Forankra oferuje drążki rozporowe któe są wykorzystywane przedewszystkim do blokowania ładunków w transporcie. Znajdują szerokie zastosowanie w samochodach dostawczych osobowych oraz ciężarowych. Występują drążki ze stopkami oraz z końcówkami do listew. Drążki rozporowe ze stopkami pasują do samochodów dostawczych ze sztywnymi ścianami, należy jednak dobrać odpowiedni rozmiar, aby uchronić się przed uszkodzeniami dachów pojazdu. Drążki z końcówkami do listew stosowane są tylko w samochodach, które wyposażone są w listwy do mocowania ładunku. W naszej ofercie, znaleźć Państwo mogą również szeroki asortyment listew do mocowania ładunków.

Drążki rozporowe wykonane są ze stalowego lub aluminiowego profilu, który zakończony jest z obu stron gumowanymi, wymiennymi stopkami albo końcówkami pasującymi do listew do mocowania ładunku. Każdy drążek posiada regulacje rozpiętości, dzięki temu jeden drążek może pasować do wielu przestrzeni załadunkowych. Dużą zaletą drążków rozporowych jest możliwość wymiany regulacji rozpiętości oraz zużytych stopek.

Innowacyjnym i opatentowanym przez naszą firmę drążkiem jest Ergobar.

ERGOBAR to teleskopowa belka blokująca dla pojazdów przemysłowych i miejskich o zabudowie sztywnej. Służy ona do blokowania transportowanego ładunku. Innowacja polega na prostocie obsługi i równomiernym napięciu, które pozwala na stały poziom blokowania.

Ergonomia - szybka i łatwa instalacja - Obsługa jedną ręką.
Bez wysiłkowe napinanie: uchwyt na wysokości ramienia, ogranicza MSD (zaburzenia mięśniowo-szkieletowe).
Gwarantowane i kontrolowane napięcie: równomierne napięcie 150 daN.
Bezpieczne towary: płaska powierzchnia.
Pozycja postojowa: pozostaje na miejscu po odblokowaniu.

Innym bardzo innowacyjnym rozwiązaniem prosto z naszego działu R&D jest drążek rozporowy do pojazdów dostawczych SMARTBAR.

SMARTBAR to nowa generacja belek blokujących dla pojazdów lekkich i małych przemysłowych. Łatwy i szybki montaż: montaż bez wysiłku dzięki uchwytowi, który ściąga sprężynę w celu jej ustawienia.

Łatwa regulacja: do wymiarowania nie są potrzebne żadne narzędzia.

Regulacja i blokada za pomocą zatrzasku. Bezwysiłkowe napinanie: uchwyt na wysokości ramienia, ogranicza MSD (zaburzenia mięśniowo-szkieletowe). Lekka: 2,5 kg, wykonana głównie z aluminium (końcówki stalowe).

Jedną z najpopularniejszych form mocowania ładunku w transporcie jest mocowanie poprzez blokowanie. Poza klasycznymi drążkami rozporowymi równie popularną opcją jest belka rozporowa naburtowa. Pozwala ona na bezpieczne i łatwe zablokowanie ładunku po przez zakładanie jej na burty pojazdów.

Belka naburtowa składa się dwóch przesównych części dla optymalnego przechowywania, można ją z łatwością złożyć i ukryć w schowku kiedy nie jest potrzebna. Gumowe wykończenia na końcach zapewniają dużo lepsze tarcie oraz tłumią hałas!

Zobacz więcej na temat belki naburtowej

lub

zapytaj bezpośrednio naszych sprzedawców aby dowiedzieć się więcej.

Drążki rozporowe KIM55 Profi

Drążki rozporowe KIM Profi mają bardzo szeroki zakres regulacji co umożliwia stosowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Możliwe jest ich stosowanie w przypadku różnych wysokości wnętrza pojazdu. Drążki rozporowe KIM 55 Profi można za pomocą taśmy mierniczej w łatwy sposób precyzyjnie wyregulować do odległości między szynami w pojeździe. Dostępne z końcówkami do listew Airline oraz Uniwersalnych!

Ciekawym rozwiązaniem są również drążki uniwersalne, wyróżniają się swoją adaptacyjną końcówką, która pozwala na wykorzystanie drążków zarówno w pojazdach wyposażonych w listy Airline jak i w listy uniwersalne.

W naszej ofercie, aktualnie mogą Państwo znaleźć po dwa rozmiary drążków lekkich wykonanych z aluminium oraz dwa rozmiary drążków stalowych: