Historia firmy Armaton zaczęła się w 1986 roku, kiedy to szwedzki inżynier Ragnvald Andersson opatentował swój projekt słupków blokujących. Zaledwie kilka lat później, w 1990 roku, Grupa VBG przejęła Armaton. 

W tym czasie słupkowe systemy blokad burt koncentrowały się na samochodach ciężarowych o dużej ładowności, ale z biegiem lat, gdy produkty zaczęły obejmować lżejsze samochody ciężarowe, Grupa VBG podjęła w 2014 roku decyzję o sprzedaży spółki Armaton jego obecnemu właścicielowi, firmie Forankra, największemu w Europie dostawcy sprzętu do mocowania ładunków w sektorze transportu. 

Armaton ma siedzibę w mieście Vårgårda w Szwecji. Do dzisiaj projektują i produkują najwyższej jakości systemy do pojazdów użytkowych, ale obietnica marki, którą oferuje to coś więcej niż tylko słupki i blokady burt. "Ciągłe ulepszanie" wynika z przekoania, że wszystko, co jest przez makrę Armaton oferowane co projektują i budują, robią z myślą o usprawnieniu działalności klientów oraz ułatwieniu im pracy.

 

Poznaj bliżej Armaton

Armaton oferuje aktualnie, 3 systemy do zabudowy:
  • Pierwszym i najciekawszym naszym zdaniem jest platforma modułowa Armaton.
  • Kolejny system to system 4000XF słupkowy o zoptymalizowanej masie, zapewnia maksymalny załadunek dla pojazdów o ładowności do 6 ton. Słupki są łatwe w obsłudze, trwałe i ergonomiczne - naturalny wybór dla klientów ceniących komfort użytkowani. Słupka, który jest elastyczny i stabilny przy mocowaniu skrzyni ładunkowej lub plandeki. Unikalny ruch uchwytu w zakresie 160 stopni ułatwia załadunek i rozładunek. Uchwyt jest również wymienny. Wykonany z anodyzowanego aluminium, produkt ten jest praktycznie bezobsługowy.

 

Aby poznać lepiej system 4000XF kliknij tutaj lub w obrazek poniżej.

 

  • Ostatni z systemów do 3000XF system blokad burty o zoptymalizowanej masie, zapewnia maksymalną możliwy załadunek dla pojazdów o ładowności do 6000 kg. System jest łatwy w obsłudze, trwały i ergonomiczny. Specjalne działanie uchwytu w zakresie 160 stopni i wymiar 37 mm w pozycji otwartej zmniejszają ryzyko kontaktu uchwytu z przedmiotami, np. skrzynkami narzędziowymi, znajdującymi się pod platformą. Uchwyt jest również wymienny. Wykonany z anodyzowanego aluminium, produkt jest praktycznie bezobsługowy. 

Aby poznać lepiej system 3000XF kliknij tutaj lub w obrazek poniżej.