Zabezpieczenia transportu w transporcie drogowym.

Ładunki są zabezpieczane za pomocą blokowania, unieruchamiania i mocowania zgodnie z zasadami zawartymi w naszym podręczniku mocowania ładunków. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć również w "Europejskich najlepszych praktykach", publikacji UE napisanej przez grupę ekspertów złożoną z przedstawicieli państw członkowskich i przemysłu.

Forankra dostarcza szeroką gamę produktów do bezpiecznego transportu drogowego. Nasza oferta obejmuje rodziny produktów mocujących o różnych właściwościach, zawiesia łańcuchowe, unikalne opatentowane belki ładunkowe, belki załadunkowe i szalunkowe, maty cierne, kolce ładunkowe, klocki oporowe, ochraniacze narożników, worki sztauerskie itp. Znajdą Państwo u nas również narzędzia ułatwiające pracę, takie jak nawijarki do taśm, mierniki napięcia taśm i rozwiązania magazynowe.

 

Image

Nasze produkty spełniają obowiązujące normy i przepisy oraz są wytwarzane w procesach kontrolowanych pod względem jakości. "Bezpieczeństwo przede wszystkim" to nasze motto. Możesz czuć się bezpiecznie z produktami i rozwiązaniami Forankra.

Istnieje wiele przepisów dotyczących mocowania ładunków w transporcie drogowym. Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o tym, jak możesz zabezpieczyć swój ładunek w optymalny sposób.

Forankra oferuje szereg usług w zakresie zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym:

- Szkolenia w zakresie mocowania ładunków
- Doradztwo
- Produkty i rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta

 

Przykłady produktów używanych w transporcie drogowym

Istnieje wiele różnych rodzajów produktów które mogą być wykorzystane do zabezpieczenia ładunku. Poniżej kilka przykładów, kliknij w produkt aby zobaczyć więcej informacji na jego temat.

Pasy mocujące

Są najpopularniejszym produktem do mocowania ładunków, charakteryzują się niższą wagą niż inne bardziej zaawansowane systemy oraz większą poręcznością i prostotą w przechowywaniu. Nasze pasy spełniają standardy Unijne dotczące mocowania ładunków EN 12195.

Narożniki ochronne, kliny oraz osłonki do pasów

Może się zdarzyć, że transportowany ładunek może być podatny na uszkodzenia nawet od pasa zabezpieczającego ładunek, w takich sytuacjach z pomocą przychodzą narożniki ochronne oraz osłonki do pasów, które zwiększają powieszchnie przylegania pasów oraz łańcuchów. Przy przeładunkach, dobrym wsparciem dla kierowcy są również kliny do blokowania kół pojazdów, chronią one przez stoczeniem się pojazdu lub naczepy.

Łańcuchy mocujące

Mocniejszą alternatywą dla pasów mocujących są łańcuchy mocujące określane również często nazwą łańcychu transportowe lub odciągi łańcuchowe. Wykonane z łańcucha stalowego, łańcuchy mocujące mogą zabezpieczyć dużo cięższy ładunek niż standardowe pasy mocujące, dzięki czemu lepiej się sprawdzają przy bardzo cięzkich ładunkach. Do każdego odciągu dostarczamy instrukcję obsługi oraz certyfikat.

Rozwiązanie na które warto zwrócić uwagę!

Multi-stick to wielofunkcyjne narzędzie dla kierowców, które dzięki swojej konstrukcji dodatkowo zabezpiecza proces mocowania ładunku przed potencjalnymi wypadkami. Jego innowacyjność polega na tym, że oferuje trzy funkcje w jednym narzędziu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i ergonomię pracy dla kierowcy z poziomu ziemii.

Zestaw zawiera:

Końcówka standard do ściągania belek butowych pojazdu oraz  mocowania narożników ochronnych, kiedy ładunek znajduje się już na pojeździe.   

Końcówka do rzucania pasem Strap&Go, pozwala precyzyjnie przerzucić pas nad ładunek w celu jego poprawnego zamocowania na pojedździe.

Końcówka do mocowania narożników ochronnych Corner Stick  pozwala z łatwością zamocować podłużny narożnik ochronny, aby zabezpieczyć ostre krawędzie ładunku.                    

Drążek teleskopowy z możliwością regulacji od 1000 do 2400mm, łatwy w użyciu, zakończony szybkozłączem, aby umożliwić szybkie zmienianie końcówek w zależności od potrzeb.

Belki i drążki rozporowe do blokowania ładunków

Forankra oferuje drążki rozporowe któe są wykorzystywane przedewszystkim do blokowania ładunków w transporcie. Znajdują szerokie zastosowanie w samochodach dostawczych osobowych oraz ciężarowych. Występują drążki ze stopkami oraz z końcówkami do listew. Drążki rozporowe ze stopkami pasują do samochodów dostawczych ze sztywnymi ścianami, należy jednak dobrać odpowiedni rozmiar, aby uchronić się przed uszkodzeniami dachów pojazdu. Drążki z końcówkami do listew stosowane są tylko w samochodach, które wyposażone są w listwy do mocowania ładunku. W naszej ofercie, znaleźć Państwo mogą również szeroki asortyment listew do mocowania ładunków. Więcej o drążkach i belkach mogą Państwo poczytać na specjalnej stronie im poświęconej.