Poduszki powietrzne

2017-07-28

Worki sztauerskie – poduszki w transporcie?

Zabezpieczanie ładunku wiąże się z dostosowaniem odpowiednich rozwiązań, w zależności od rodzaju ładunku. Na początku należy wziąć pod uwagę rodzaj ładunku i jego wagę, właściwości pojazdu, a następnie dobrać środki mocujące, które zapewnią bezpieczeństwo w transporcie. Jednym z nich są worki sztauerskie – poduszki, które stanowią jedno z najprostszych rozwiązań w zabezpieczaniu ładunków.

Nadmuchiwane poduszki dedykowane są wszystkim tym, którzy poszukują łatwego zabezpieczenia, chcą wypełnić puste przestrzenie między ładunkami, a tym samym zapobiec przemieszczeniom się towarów i możliwym uszkodzeniom podczas transportu. Worki amortyzują wstrząsy i wibracje, dzięki czemu chronią ładunek w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Zalety worków sztauerskich

Poduszki sztauerskie są bardzo wytrzymałe w związku z czym przetrwają naciski nawet do 30 ton. Do atutów należy również zaliczyć odporność na różne warunki atmosferyczne (tj. od -25 stopni, aż do 65 stopni celsjusza). Poduszki są również wodoodporne i odporne na wilgoć. Napełnianie i opróżnianie poduszki sprężonym powietrzem trwa zaledwie kilka sekund, dlatego jej zastosowanie jest szybkie i bardzo proste, a także może usprawnić pracę, przyczyniając się do szybszego załadunku i rozładunku. Dzięki odpowiednim zaworom i dużej wytrzymałości, modele worków sztauerskich służą kilkukrotnie, dlatego przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Różnorodność w wyborze poduszek jest o tyle istotna, że produkt można dostosować indywidualnie do swoich potrzeb. Worki sztauerskie wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu, w związku z czym są przyjazne dla środowiska.

Zastosowanie poduszek sztauerskich w praktyce

Dzięki wymienionym powyżej właściwościom worków sztauerskich, można je stosować do zabezpieczania niemal wszystkich ładunków praktycznie wszędzie. Znajdują one zastosowanie zarówno w transporcie drogowym, morskim, jak również kolejowym. Idealnie sprawdzą się w naczepach, przyczepach samochodowych, chłodniach, kontenerach, wagonach kolejowych, a nawet na ładowniach statku. Należy pamiętać, że w naczepach np. z plandeką nie znajdą one zastosowania ze względu na brak stabilnych ścian w ładowni. W zależności od rodzaju ładunku i środka transportu, stabilizując ładunek można wybrać różne rodzaje worków. Wśród nich można wyróżnić trzy typy, gdzie poduszki tkane polipropylenowe dostępne w naszej ofercie stanowią najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Wejdź na stronę www.forankra.pl/worki-sztauerskie i dowiedz się więcej jak prawidłowo zabezpieczać ładunki.

Poduszki powietrzne Worki sztauerskie worek sztauerski zawór