Nowy zakład produkcyjny Forankra już wkrótce!

2018-06-02

Forankra2

Zarząd spółki Forankra Pol Sp. z o.o. podjął decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego. Na przełomie sierpnia-września 2018 firma przeniesie się do nowej, liczącej 2100m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej.

Forankra to wiodący europejski dostawca systemów do zabezpieczania i optymalizacji dostaw oraz sprzętu do podnoszenia ładunku. Posiada szeroką bazę klientów w sektorach transportu drogowego, powietrznego i morskiego. Firma współpracuje bezpośrednio z różnymi sektorami rynku oraz partnerami OEM. Produkty i rozwiązania, które dostarcza są niezbędne dla prawidłowego i skutecznego funkcjonowania systemów transportowych, logistycznych oraz mocowania i podnoszenia ładunków.

Spółka już wkrótce przeniesie się z Goleniowa do nowo wybudowanej hali produkcyjnej położonej w Dąbiu w Szczecinie. Zmiana lokalizacji to efekt dynamicznego rozwoju firmy w ubiegłych latach i konieczność dopasowania możliwości produkcyjno-magazynowych do potrzeb Klientów i Partnerów.  W nowym miejscu, poza nową halą produkcyjną w nowej lokalizacji nie zabraknie powierzchni magazynowej oraz zaplecza biurowo-handlowego.

Podczas wyboru lokalizacji dla nowego zakładu produkcyjnego, Grupa Forankra brała pod uwagę kilka miejsc w północno-zachodniej części Polski. Szczecin – Dąbie okazał się najlepszym miejscem z punktu widzenia potrzeb firmy. Na decyzję miały wpływ głównie położenie geograficzne, infrastruktura komunikacyjna i możliwość rozbudowy w przyszłości.

Dzięki większej powierzchni magazynowej dystrybutorzy i Klienci zyskają wygodniejszy dostęp do pełnej oferty produktów Forankra i krótsze terminy dostaw. Nowa, większa lokalizacja to również doskonała okazja do rozbudowy centrum testowego, w którym badane i testowane są produkty z oferty. 

Nowa fabryka Forankra to także niewątpliwy rozwój kompetencji pracowników. Dodatkowy park maszynowy oraz rozszerzenie oferty o kolejne obszary produkcyjne to doskonała okazja zarówno dla już doświadczonej kadry, jak i nowych pracowników.

Forankra1

Forankra POL jest częścią Grupy Forankra, wiodącego europejskiego dostawcy urządzeń do ładowania, zabezpieczania i podnoszenia towarów. Grupa działa w sektorze transportu drogowego, lotniczego i morskiego oraz wysyłek dla transportu, przemysłu i producentów OEM. Grupa tworzy około 230 pracowników w 9 spółkach, działających głównie na terenie Skandynawii, Finlandii, Estonii, Polski, Francji i Hiszpanii.

Grupa Forankra wchodzi w skład Axel Johnson International, prywatnej szwedzkiej grupy przemysłowej liczącej ponad 90 firm w 25 krajach, z łączną roczną sprzedażą w wysokości 750 milionów euro.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą Forankra oraz możliwościami współpracy.