IWRC w grupie z Forankra Pol

2019-01-27

unnamed

Grupa Axel Johnson International Transport Solutions umacnia swoją pozycję na polskim rynku asortymentu do podnoszenia i zabezpieczania ładunków poprzez akwizycję spółki IWRC Sp. z o.o. Przejęcie zostało dokonane 3 stycznia 2019 roku.

 

IWRC sprzedaje liny stalowe dystrybutorom oraz asortyment do podnoszenia i mocowania ładunków zarówno dystrybutorom, jak i użytkownikom końcowym. Firma zapewnia również obsługę techniczną i serwisową z własnej siedziby we Włocławku. Założona w 2012 roku IWRC Sp. z o.o. osiągnęła sprzedaż w wysokości 2,5 miliona złotych w 2017 roku i silny wzrost w 2018 roku. Stanie się częścią Forankra Pol Sp. z o.o., szybko rozwijającego się członka grupy Transport Solutions. “Cieszymy się, że założyciele, Przemysław Banas i Mariusz Minta, zgodzili się nadal pełnić swoje stanowiska i kontynuować rozwój firmy z Forankra Pol”, mówi Dyrektor Zarządzający Grupy Transport Solutions Erik Eklöv. “Ich 25-letnie doświadczenie jest kluczem do szybkiego sukcesu IWRC i dobrej reputacji.

 

Dyrektor zarządzający Forankra Pol, Maciej Nowoswiecki, dostrzega ogromne możliwości dla obu firm:  “IWRC zwiększy możliwości Forankra Pol w zakresie rozwoju sprzedaży do użytkowników końcowych i sprzedaży lin stalowych na polskim rynku. (…) Z drugiej strony Forankra Pol zapewni IWRC dostęp do szerszego asortymentu lin stalowych i urządzeń dźwigowych, a także większych możliwości zaopatrzeniowych.” To przejęcie jest częścią strategii Transport Solutions w drodze rozwoju na polskim rynku.

 

Polska jest jedną z najbardziej udanych gospodarek w Europie, gdzie bieżące inwestycje w projekty budowlane i infrastrukturalne stworzyły popyt na wysokiej jakości produkty w zakresie podnoszenia i zabezpieczania ładunków.